Oras. Marcinkonys
Vandens telkiniai Čepkeliuose – tai lėtai tekanti Katros upė bei aukštapelkės ežerėliai.

Kadangi pelkinių ežerų vanduo labai skurdus maisto medžiagomis ir rūgštus, čia auga tik 10 rūšių augalai. Tai samanos, lūgnės, vandens lelijos, skendeniai. Tačiau šiuose ežeruose inventorizuota 131 rūšis dumblių. Tai nėra daug, palyginus su kitais, ne pelkiniais Lietuvos ežerais. Daugumoje Čepkelių ežerų planktoninių (laisvai vandenyje plaukiojančių) dumblių beveik nėra, jie gyvena ant įvairių substratų. Tačiau kai kuriuose (pvz.: Ančių, Vido, Morės) ežeruose būtent planktone gausiai randami šarvadumbliai bei euglendumbliai. Tai specifiniai dumbliai. Šarvadumbliai mineralinių maisto medžiagų trūkumą kompensuoja maitindamiesi bakterijomis, o euglendumbliai - galėdami laisvai judėti ir surasti palankiausias sąlygas. Čepkelių, kaip ir kitiems pelkiniams ežerams būdingi žaliadumbliams priklausantys dvyniečiai.

Katros upėje inventorizuota 16 aukštesniųjų augalų rūšių. Čia gausiai auga nendrės, asiūkliai, vėdrynai, nuokanos, švendrai. Ten kur tėkmė lėta, griovenės, aštriai, plūdenos sudaro ištisus sąžalynus. Pakrantėse gausiai auga gluosniai, berželiai, juodalksniai – geros sąlygos čia kurtis bebrams bei ondatroms.

Vandens paukščių įvairovė taip pat nėra gausi. Kur tik tyvuliuoja didesni vandens telkiniai, aptinkamos didžiosios antys, rudagalvės ir dryžgalvės kryklės, klykuolės. Rezervate sutinkamos smailiauodegė, šaukštasnapė bei pilkoji antys yra retos ir saugomos Lietuvoje. Traukimo metu raisto ežerėliuose pailsėti nutupia pilkosios, želmeninės bei baltakaktės žąsys.

Eserinuko_ezeras__Framed___Small__1_1_1.JPG Upe_Katra__Framed__1_1_1.JPG


Paieška
Renginiai
<< vasaris, 2021 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28