Oras. Marcinkonys
2011.07.11
„Jaunojo gamtininko stovykla“ Dzūkijos nacionaliniame parke

Nuo birželio 28 iki liepos 1 d. vyko Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos organizuojama „Jaunojo gamtininko stovykla“. Aplinkosauginio švietimo projektą finansavo rajono savivaldybė. Projekte dalyvauja 9 moksleiviai iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, Varėnos „Ryto“ progimnazijos ir Merkinės V. Krėvės gimnazijos. Stovyklos tikslas – skatinti moksleivių domėjimąsi gamtine aplinka, gilinti praktinį pažinimą, apie gamtą mokytis gamtoje.

Šį kartą moksleiviai mokėsi pažinti paukščius, jų balsus, aukštesniuosius augalus, susipažino su Dzūkijos nacionalinio parko gamta, mokėsi būti gamtoje jos netrikdant ir nepaliekant savo veiklos pėdsakų. Mokėsi jausti gamtą, pamatyti, išgirsti tai, ko negali gauti mokydamiesi iš vadovėlių, nes patys savarankiškai „darydami atradimus“ geriau įsimins ir suvoks gamtosaugos esmę. Stovyklos metu buvo organizuojamos išvykos į gamtą, kiekvienai išvykai parenkant skirtingus biotopus (miškas, pieva, pelkė). Mokiniai buvo skatinami atsakymų į iškilusius klausimus ieškoti savarankiškai, naudojant įvairius žinynus, įrašus bei apibūdintojus. Buvo atkreiptas dėmesys į laukinius valgomus, vaistinius bei nuodingus augalus. Matytus bei girdėtus objektus jaunieji gamtininkai fiksavo fotografuodami bei piešdami. Stovyklos pabaigoje visi parengė iliustruotą stovyklos dienoraštį.

Stovyklos akimirkos fotografijose. Nuotraukos Godos Tarailytės, Žygimanto Minelgos, Mindaugo Lapelės.


Rugsėjo – spalio mėnesiais planuojama baigiamoji šios stovyklos dalis, kurioje tie patys moksleiviai susipažins su būdingiausiais Dzūkijos krašto grybais.

Tikimės, kad šis projektas bus tęstinis. Ateityje numatoma rengti panašaus pobūdžio stovyklas moksleiviams, pasirenkant ir gilinantis į kitus pažinimo objektus – kerpes, samanas, žinduolius ir pan.

Emilis Tamošiūnas
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vyriausiasis specialistas


Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30