Oras. Marcinkonys
2011.06.22
Jau vienuolikta „Amatų mokyklėlė“ Merkinėje

Kaip ir kiekvienais metais, tradiciškai prieš Jonines, rinkomės mokytis amatų. Tai pirmas po renovacijos Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos patalpose vykęs amatų mokymo renginys ir parodėlė.

Jau tradicine tapusi „Amatų mokyklėlė“ vyko vienuoliktus metus. Pagal galimybes kasmet pakviečiame po dešimt mokinukų, bet šiais metais atsirado norinčių dalyvauti net trylika ir priėmėme visus atėjusius. Pirmąją dieną vaikus floristikos meno mokė direkcijos darbuotoja, meno kūrėja Laima Saviščevienė. Kol dar mažai įgudę pradėjome nuo mažesnių paveikslėlių. „Pražydo“ ir pajūrio akmenėliai dzūkiškais augalais. Kitą dieną jau komponavome didelius paveikslus – kas rožių taką žiedlapiais nuklojo, kas namelį kaime pavaizdavo, kas parskrendančius paukščius, o kas net angelą tarp žiedų išlipdė.

Po kūrybinių darbų ir į gamtą iškeliavom. Darbui vaikai naudoję meistrės surinktą medžiagą, išmoko ateičiai ir patys ją pasiruošti. Susipažino su augalais, jų džiovinimo ir laikymo būdais.

Kitas amatas – senovinių gorčių pynimas iš pušies šaknų vaikams pasirodė sudėtingesnis. Neįgudę vaikiškos rankos sunkiai skėlė šaknį, po to nors ir kruopščiai, bet lėtai rasdavo kelią, kur tą šaknelę užpinti. Per dvi dienas senovinio gorčiaus formos ir dydžio nepavyko išpinti, bet kaip tą darbą įvaldyti pradmenis vaikai jau tikrai gavo.

Ne tik amatų mokėmės visą šią savaitę, bet ir tautosakos rinkimui laiko suradome. Jau antri metai iš pagyvenusių žmonių surinktos dainos, pasakojimai „suguls“ į archyvą ir liks ateinančioms kartoms kaip tradicijų tąsa.

Ne tik dirbti vaikus sukvietėme, į programą buvo įtraukta ir pramogų. Kaip gi be Parko lankomiausių vietų pažinimo? Šiais metais nusprendėme aplankyti Marcinkonių kaimą ir Čepkelių pelkę. Vaikams susitikimas su Parko direkcijos geografu Gintautu Kibirkščiu suteikė daug informacijos apie Čepkelius. O pati pelkė sužavėjo savo nepaliestu grožiu ir ramybe.

Kaip ir kiekvienais metais savaitės veiklą apvainikavo „Amatų mokyklėlės“ dalyvių darbelių paroda. Pasitikę svečius gražia dzūkiška daina, vaikai pristatė savo kūrybos vaisius. Ignas Bingelis „Tramtatulio“ laureatas paskaitė kūrinį, už kurį ir gavo respublikinį apdovanojimą.

Visus, atvykstančius svečius ir merkiniškius kviečiame užsukti į lankytojų centrą ir pasigrožėti vaikų sukurtais darbeliais. Lauksim kitų metų ir naujų amatų mokymų.

Vyriausioji specialistė Laima Saviščevienė


Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30