Oras. Marcinkonys
2012.12.11
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje suteikti pirmieji saugomos teritorijos produkto ženklo pažymėjimai


Dzukijos NP_1.jpg __epkeliai.png
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija kartu su VšĮ Baltijos aplinkos forumas įgyvendina projektą „Darnios Lietuvos saugomų teritorijų puoselėjimas“. Viena iš projekto veiklų yra Saugomos teritorijos produkto ženklo įdiegimas.

Dzūkijos nacionaliniame parke gyvenantys ir veiklą vykdantys verslininkai bei amatininkai savo produkcijai ir vykdomoms paslaugoms galės naudoti Saugomos teritorijos produkto ženklą. Saugomos teritorijos produkto ženklas padės atpažinti, kad paslauga teikiama, ar produktas pagamintas vietos gyventojo, taip pat skatins saugomų teritorijų lankytojus paslaugas ir produktus įsigyti iš vietos gyventojų. 

Taip siekiama sudaryti palankesnes sąlygas skatinti partnerystę tarp vietos gyventojų ir saugomos teritorijos direkcijos. Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato produkto ženklas buvo suteikiamas šioje saugomoje teritorijoje pagamintoms prekėms ir paslaugoms, teikiamoms vadovaujantis tokiais kriterijais, kaip autentiškumas, gyvosios gamtos tausojimas ir nauda žmonių sveikatai, pritaikomumas nedidelėms lankytojų grupėms, nauda vietos bendruomenei ir kt. Ženklas buvo suteikiamas pagal pateiktas paraiškas ir įvertinus atitikimą nustatytiems kriterijams. Sprendimus dėl ženklo suteikimo priėmė Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos direktoriaus patvirtinta taryba.
Gruodžio 10-ą dieną Merkinėje įteikti pirmieji 8 pažymėjimai parko verslininkams ir amatininkams: Rūtai Sakalienei, Artūrui Svirneliui, Džiugui Petraičiui, Petrui Pretkeliui, Linai Černiauskienei, Laimai Saviščevienei, Onai Monsevičienei ir Jolantai Kazlauskienei.

DSC_4662.JPG

DSC_4680.JPG

DSC_4682.JPG

Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30