Oras. Marcinkonys
2013.01.17
Paroda „Ar iš balos tas gražumas“

Sausio viduryje, kada gamtoje nesutiksime nei vienos varlės bei roplio, Lietuvos gamtos fondas Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Merkinės lankytojų centre eksponavo keliaujančią roplių ir varliagyvių nuotraukų parodą, intriguojančiu pavadinimu – „Ar iš balos tas gražumas“. Trisdešimties nuotraukų ekspozicija iš arti supažindina su pašonėje gyvenančiais, tačiau žmogui nedažnai pasirodančiais ropliais ir varliagyviais.


Dzūkijos kraštas nepaprastai turtingas čia gyvenančiais retaisiais ropliais ir varliagyvių rūšimis. Kiti Lietuvos regionai šiam kraštui gal net pavydi ne tik tyros gamtos grožio, bet ir „gelažinių varlių“ – balinių vėžlių kaimynystės.

Parodos_akimirka._Ri__ardo_Sinkevi__iaus_nuotrauka..JPG
Parodos akimirka. Ričardo Sinkevičiaus nuotrauka.

Pristatydamas parodą Lietuvos gamtos fondo vykdomasis direktorius Edmundas Greimas ją įvardino kaip žinutę visuomenei, kuri galvoja, kad varlė, rupūžė – negražus padaras, bet kada fotografas užfiksuoja tą kūno dalį, ar išraišką, kuri yra graži, egzotiška, ryški, tai ne viena varlė ar roplys gali patekti į gražuolių konkursą. Direktorius pasidžiaugė, kad jau dešimtmetį jų fondas bendradarbiauja su Parko direkcija, keletą metų kartu dalyvauja ir bendrame projekte „Bandomojo ekologinio tinklo Pietų Lietuvoje sukūrimas“. 

Parodos_lankytojai._Nuotrauka_Julijos_Petro__i__t__s.JPG
Parodos lankytojai. Nuotrauka Julijos Petrošiūtės.

Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistė Dalia Bastytė plačiau papasakojo apie šį projektą, apie atkuriamas retų roplių ir varliagyvių buveines bei konstruojamą ekologinį tinklą šių gyvūnų migracijai, pademonstravo porą filmukų.

Dr._Mindaugas_Lapel____pirmas_i___de__in__s__su_Merkin__s_V._Kr__v__s_vardo_gimnazijos_moksleiviais_ir_mokytoju_Silvestru_P____iu__centre__tyrin__ja_balin___v____l____rast___2002_m._Merkin__je_prie_Ilgabal__s._Nuotrauka_Broliai___erniauskai..jpeg

Dr. Mindaugas Lapelė (pirmas iš dešinės) su Merkinės V. Krėvės vardo gimnazijos moksleiviais ir mokytoju Silvestru Pūčiu (centre) tyrinėja balinį vėžlį, rastą 2002 m. Merkinėje prie Ilgabalės. Nuotrauka brolių Černiauskų.

Projekto „Bandomojo ekologinio tinklo pietų Lietuvoje sukūrimas“ tikslas – užtikrinti  palankią balinių vėžlių būklę pietų Lietuvoje ir išsaugoti retuosius varliagyvius. Šiam tikslui pasiekti naudojamos priemonės: kūdrų kasimas, vėžliams kiaušiniams dėti tinkamų vietų parengimas ir priežiūra, kiaušinių iš netinkamose vietose esančių lizdaviečių surinkimas ir vėžliukų užauginimas, medvarlių veisimas ir kiaušinių surinkimas bei užauginimas, gamtą tausojančio žemės ūkio skatinimas. Visos šios priemonės leis sukurti pirmąjį Lietuvoje baliniams vėžliams ir varliagyviams skirtą ekologinį tinklą. 

Parodoje eksponuojamose nuotraukose užfiksuoti Dzūkijos krašto gamtos turtai. Norinčius visa tai pamatyti, kviečiame apsilankyti Merkinės lankytojų centre iki vasario 12 dienos.

Vyr. specialistė Laima Saviščevienė


Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30