Oras. Marcinkonys
2014.01.24
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje lankėsi svečiai iš Azerbaidžano


Merkinėje, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje, sausio 22 dieną lankėsi svečiai iš Azerbaidžano: Kultūros ir Turizmo ministro pavaduotojas dr. Nazim Samedov, Turizmo strategijos departamento direktorius Fikret Samedov ir Vietinio turizmo departamento direktorius Mahir Gahramanov, bei svečiams Lietuvos turizmo organizavimo patirtį pristatantys Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos direktoriaus pavaduotojas Juozas Raguckas ir to paties departamento Tikslinių rinkų skyriaus Vyriausiasis specialistas Tomaš Jackevič.
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos direktorius Eimutis Gudelevičius svečiams papasakojo apie didžiausią Lietuvoje Parką ir nuo ko prasideda lankytojų pažintis su saugoma teritorija. Lankytojų centro Merkinėje vedėjas Algimantas Černiauskas, pristatydamas centro ekspoziciją, kalbėjo ir apie skirtumą tarp įprastų Turizmo informacijos centrų ir saugomų teritorijų Lankytojų centrų, pabrėždamas, kad pastarieji užsiima gamtosauginiu ir etnokultūriniu švietimu, o organizuojant įvairias parodas sukuriamas papildomas krašto traukos centras. Svečiai buvo maloniai nustebinti Merkinės centro ekspozicijoje suradę ir istorinių sąsajų su Baku: Vincas Krėve Mickevičius 1909 – 1920 m. gyveno ir dirbo Baku, o 1919 – 1920 buvo pirmuoju Lietuvos konsulu Azerbaidžane.
Susitikime su azerbaidžaniečiais dalyvavęs Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras svečiams pristatė Lietuvos saugomų teritorijų kūrimosi istoriją, tikslus ir uždavinius, problemas, kurios iškyla saugomoje teritorijoje vystant turizmą ir statant įvairios paskirties pastatus. Svarbu, kad visuomenė suprastų ne tik kodėl, bet ir kam steigiamos saugomos teritorijos, – sakė Vidmantas Bezaras.
Parko Gamtos skyriaus vedėjas dr. Mindaugas Lapelė išsamiai ir neformaliai pristatė Parką, jo teritorijos suskirstymą, gamtines ir etnokultūrines vertybes, turizmo vystymo ir su tuo susijusias problemas. Susitikime su svečiais dalyvavo Parko direktoriaus pavaduotojas dr. Eugenijus Drobelis, Kraštotvarkos skyriaus vedėjas Giedrius Valentukevičius.
Azerbaidžano Kultūros ir Turizmo ministro pavaduotojas dr. Nazim Samedov, Lankytojų centro atsiliepimų knygoje paliko įrašą azerų kalba, kuriame pritarė lankytojų centro pasirinktai veiklos krypčiai ir linkėdamas sėkmės išsakė viltį, kad užsimegs glaudesni santykiai tarp Lietuvos ir Azerbaidžano.

Algimantas Černiauskas


Atgal

Paieška
Renginiai
<< kovas, 2020 >>
P A T K P Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31