Oras. Marcinkonys
2014.02.04
Elenos Gilevičiūtės darbų paroda


Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Lankytojų centre Merkinėje sausio 31 d. atidaryta Elenos Gilevičiūtės darbų paroda, kurioje eksponuojami jos sukurti originalūs atvirukai, paveikslai iš žolynų, kriauklelių ir plunksnų, siuviniai ir nėriniai. Tai tik maža dalis jos sukurtų darbų, kuriuos ji įvairiomis progomis dosniai išdovanojo savo giminaičiams, draugams, mokiniams. Įvairi darbų atlikimo technika ir panaudotų medžiagų įvairovė atskleidžia autorės kūrybiškumą, o temos, jų atskleidimas sielos jautrumą ir meilę gyvenimui. Meilės ir jaudulio, gėlių ir šviesos tą dieną parodų salėje buvo daug.
Artimiausia parodos autorės draugė mokytoja Albina Krutulytė priminė, kad Elena mokytojos darbą pradėjo Dubininko kaimo pradinėje mokykloje, o vėliau visą gyvenimą mokytojavo Merkinės internatinėje mokykloje, kur dėstė namų ruošos darbus. Namų ruošos kambarys visada buvo pilnas mokinių, ypač žiemos vakarais. Mokytoja niekada neskaičiavo savo laiko, o ir dabar, ruošdamasi susitikimams su savo auklėtiniais, kiekvienam jų paruošia ir padovanoja po originalų atviruką. Dabar tie vaikai atsiliepia iš Norvegijos, Vokietijos ir kitų šalių, džiaugdamiesi, kad juos lydi šilti prisiminimai ir mokytojos darbai.
Mokytoja Elena Valentukevičienė sakė, kad didžiausias džiaugsmas tai, kad puikioje salėje mes galime pasidžiaugti savos, merkiniškės darbų paroda, o kūrybingų žmonių Merkinėje daug ir tai liudija čia eksponuojami darbai, vykstančios parodos.
Nuoširdžiausius padėkos žodžius Elenai Gilevičiūtei ir sveikinimus tarė Merkinės bendruomenės pirmininkas Merkinės pagrindinės mokyklos direktorius Bernardas Sakalauskas, kolegos, merkiniškiai, giminės ir draugai.
Parodos autorė Elena Gilevičiūtė pasakojo, kad menas ją traukė nuo vaikystės, prisiminė, kaip savo seserims, iš kažkur gavusi kino filmo juostą, rodė kiną naudodama žvakės šviesą, bet ji nesigaili, kad gyvenimas susiklostė taip, kad ji netapo menininke, o – mokytoja ir tas darbas jai prilipo prie širdies... Ir čia būtų galima įsiterpti sakant, kad tas šventas mokytojo darbas visą gyvenimą buvo atliekamas iš širdies, vadovaujantis pašaukimu, meile, o ne vien mokytojo darbo reglamentais, taisyklėmis ir instrukcijomis.
Gal todėl ir parodos ruošimas neapsiėjo be siurprizų. Savo tetai ir parodos atidarymo dalyviams malonią staigmeną padovanojo Jolanta Laukaitienė ir jos draugė Valė Janikiene, surengusios efektingą šviesos instaliaciją išdabinta vualiais, šakelėmis... Tadas Guzas florisčių iš Alytaus darbą įvertino trumpai: „tarsi dangų nuleido ant žemės“.
Algimantas Černiauskas


Atgal

Paieška
Renginiai
<< kovas, 2020 >>
P A T K P Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31