Oras. Marcinkonys
2014.03.08
Kelionė į Dieveniškes


Antradienį, kovo ketvirtą dieną važiavome iki Dieveniškių, tenai, Verslo ir technologijų mokykloje, neformalaus ugdymo specialiste dabar dirba gera mūsų pažįstama, etnologijos doktorantė iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Inga Butrimaitė, kuri suorganizavo mokykloje Kaziuko mugę ir Užgavėnių šventę.
Technologijos mokyklos jaunimas gal kaip visur, lyg ir šiek tiek ne toks agresyviai laisvas kaip kokiuose didmiesčiuose arba ir toje pačioje Varėnoje, gana paprastas ir suprantamas. Virginija Pugačiauskienė tenai liejo žvakes, Laima Saviščevienė rišo šiaudelius, Romas Norkūnas - balanines kašeles. Parko specialistai pristatė Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos veiklą, papasakojo apie amatus, jų atlikimo technologijas, pakvietė aplankyti Dzūkijoje.
Buvo taip, kaip jau sugrįžtant prie namų pasakė Virginija, kaži ko tenai lyg ir nepadarėme, tačiau tas jaunimas ir mokytojai vis tik neatsitraukė nuo amatininkų, kažkokia amato magija visus veikia.
Didžiausią įspūdį mokyklos kieme darė kalvystė, ją galima buvo patirti ir gyvai prie priekalo ir žaizdro. Tai jau ne paprasta kalvystė, tai menas, kūryba, kažkas ypatingo, labai gražu.
Apsilankėme Dieveniškių regioninio parko muziejuje ir naujai įrenginėjamame centre, tenai bus daug erdvės, pastatas didelis ir gražus. Aplankėme Žižmus, labai ryškų gatvinį kaimą.
Manom, kad diena buvo abipusiai naudinga ir šventė praėjo įsimintinai.


Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30