Oras. Marcinkonys
2014.03.13
Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos dailės studijos darbų paroda

 


Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centre Merkinėje kovo 07 d. atidaryta Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos dailės studijos darbų paroda.
Dešimt autorių eksponuoja dvylika darbų. Parodos atidarymo metu dailės studijos vadovas mokytojas metodininkas Vidmantas Jankauskas sakė, kad studija tai kaip dailininko dirbtuvė, kur susirenka mokiniai: buvę ir esami. Susirenkama tam, kad studijuoti ir išreikšti save per spalvas, plastiką, per tapybą ant audinio, kartono pačia įvairiausia atlikimo technika. Dailės kūrinys ne tik teikia estetinį grožį, bet ir verčia mąstyti. Visa dailės studijos veikla orientuota į gabių mokinių tobulėjimą. Studiją lankantys mokiniai prasmingai realizuoja savo kūrybinius polinkius – dalyvauja projektuose, konkursuose, akcijose. Sukurti darbai eksponuojami įvairiose parodose”.
Studijos auklėtinis Regimantas Krasnickas per parodos atidarymą prisiminė, kad mokantis Alytuje su dailės mokytoju V. Jankausku teko dalyvauti keliuose projektuose, kuriuos sėkmingai įgyvendinus gimė sumanymas įkurti dailės studiją. „Mes manėme, jog mokiniai ten galėtų realizuoti save ir užsiimti tuo, kas jiems labiausiai patinka. Iš pat pradžių buvo vos keletas narių, bet laikui bėgant narių skaičius didėjo. Jau po pirmų studijos veikimo metų prasidėjo pirmosios parodos, veikla tapo dar įdomesnė, o rezultatai – nuostabūs. Didžiausios padėkos turi atitekti mokytojui, kuris skirdavo mums daugybę laiko, kuris padėdavo ir niekada nenuleisdavo rankų. Jis organizuodavo susitikimus su kitais žymiais dailininkais, kad mes pasisemtume patirties ir įgautume naujų žinių apie mums dar nežinomas kūrybos technikas. Jeigu kalbėčiau apie save, tai galėčiau pasakyt tik tiek, jog mokantis Vilniuje, nėra galimybių tapyti tokių didelių darbų, kokius mes tapėme dailės studijoje. Dėl to yra labiausiai apmaudu, nes neturint galimybės būti dailės studijoje, nėra galimybės realizuoti save. Kai kūryba tampa hobiu, į poreikį tuo hobiu užsiimti, negalima nekreipti dėmesio. Nes tik užsiimant tuo, kas tau patinka ir padeda pabėgti nuo kasdienių darbų, galima pasiekti gyvenimo pilnatvę”, - sakė Regimantas Krasnickas – Vilniaus universiteto Tarptautiniu santykių ir politikos mokslų instituto studentas.
Parodos atidaryme dalyvavęs architektas, Parko kraštotvarkininkas alytiškis Romas Balčius Alytaus antrąją vidurinę mokyklą (dabar Alytaus Adolfo Ramanausko - Vanago gimnazija) baigė 1976 m., todėl labai džiaugėsi surengta paroda, kad jo mokykloje gimnazistai dabar turi studiją, kurioje vadovaujami dailės mokytojo gali puoselėti, lavinti savo kūrybinius gebėjimus ir ieškojimus. „Mes tokios galimybės neturėjome, nes žuvus mokytojui Repečkai kelis metus nebuvo jokio profesionalaus dailės mokytojo, o vyresnėse klasėse pagal mokymo programą dailės pamokų išvis nebuvo. Dailininkui grafikui Juozui Brusokui pradėjus mokykloje dirbti dailės ir braižybos mokytoju, prašydavome jo dailės būrelio užsiėmimus rengti sekmadieniais. Tada susirinkdavo vyresnių klasių moksleiviai ir iš aplinkinių Alytaus rajono kaimų ir miestelių: Simno, Daugų, Punios, Butrimonių ir kitų. Tik vėliau supratom, kad piešimas, tapyba, skulptūra – tai ne tik laisvalaikis, bet ir mąstymo būdas. Vienaip mąsto ir piešia vaikai, kitaip jaunuoliai ir dar kitaip - suaugę žmonės. Dailės studija yra ta vieta, kur mokytojas ir kolegos jaunieji dailininkai – parodų, peržiūrų metu, dar gimnazijoje padeda vienas kitam perprasti save, atrasti savo vienokius ar kitokius, o kartais ir išskirtinius meninius gebėjimus kurių neturi kiti: dailės kūrinio atlikimo technikos, medžiagos panaudojimo technologijos įvaldymo. Reikia išmokti pirmiausia amato, o tik vėliau ir meno. Daug dirbant ir kartu mokantis savo atliktus darbus kritiškai lyginant su kitų darbais, pradeda formuotis ir savitas meninis braižas. Ne visi tampa menininkais, bet studija, dailės būrelis, įvairių profesijų žmonėms padeda atrasti mėgstamą užsiėmimą visam gyvenimui.”
Po tokių pamąstymų, žvelgiant į parodos darbus, nejučiomis prisimeni M. K. Čiurlionio raginimą į pasaulį žiūrėti plačiai atmerktomis vaiko akimis. Viską matančiomis ir pastebinčiomis vaiko akimis, net ir tada, kai suaugusieji stengiasi tą pasaulį paslėpti, pridengti nuo jo akių horizontą, ar dūmus, graužiančius akis.
Augdami, gyvenimo kelyje sutinkame daug mokytojų – tikrų ir tik manančių, kad jie yra mokytojai. Visi jie mums stengiasi parodyti judėjimo, ėjimo kryptį, dažniausiai iš savųjų klystkelių, akligatvių. Žiūrint į Adolfo Ramanausko Vanago mokyklos dailės studijos moksleivių darbus, eksponuojamus Merkinės lankytojų centre, belieka pasidžiaugti ne tik buvusių ir esamų šios studijos moksleivių darbais, bet ir mokytoju, studijos vadovu Vidmantu Jankausku, kuris savyje suderino dailininko, muzikanto, mokytojo ir kitas mums nežinomas stygas ir kviečia vaikus ne tik pažinti pasaulį, bet ir išreikšti savo jausmus per potėpį drobėje ar ant kartono visomis gyvenimo ir svajonių spalvomis.
Parodos dalyviams kūrybinės sėkmės palinkėjo Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos direktorius Eimutis Gudelevičius.
Algimantas Černiauskas


Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30