Oras. Marcinkonys
2014.09.02
Tarptautinė savanorių stovykla

Bendradarbiaujant su jaunimo savanoriškos veiklos centru “Deineta”, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija suorganizavo pirmąją savanorių stovyklą. Septyni savanoriai iš Ispanijos, Katalonijos, Čekijos ir Japonijos dviem savaitėms tapo parko darbuotojais. Jiems talkino direkcijos darbuotojai ir savanoriai jau beveik metus dirbantys Dzūkijos nacionaliniame parke - Irina iš Ukrainos, Alise iš Olandijos ir Marre iš Armėnijos.

Stovykloje savanoriai turėjo įgyvendinti įvairias užduotis: buvo kertami krūmai pažintiniuose takuose, renkamos šiukšlės, naikinamos nelegalios stovyklavietės, valomi stendai, tvarkomos kapinės, kertami krūmai pievose, kad paukščiai ir vabzdžiai, ir kai kurios augalų rūšys, galėtų gyventi.
Laisvalaikiu savanoriai turėjo galimybę aplankyti Vilnių, Druskininkus, Varėną, Merkinę. Jie dalinosi savo kultūrų skirtumais ir panašumais, pristatė savo gimtąsias šalis žaisdami žaidimus ir gamindami savo tradicinius patiekalus. Buvo suorganizuoti ypatingi japoniški vakarai su Japonų maistu bei Kung Fu seminaru.

Džiaugiamės turėję galimybę susipažinti su tiek kultūrų ir galime drąsiai teigti, jog stovykla buvo sėkminga ir verta tokią praktiką tęsti. Svečiai -talkininkai, ne tik dirbo, bet ir turėjo galimybę susipažinti su Dzūkijos nacionalinio parko ir rezervato išskirtinumu, bei pajusti dar gyvų senųjų kaimų gyvenimą. Pasibaigus stovyklai visi dalyviai pažadėjo čia dar sugrįžti. Jeigu domitės savanoryste susisiekite JSVC „Deineta“ www.deineta.lt.

Kviečiame pasigrožėti stovyklos akimirkomis savanorių fotografijose.
Atgal

Paieška
Renginiai
<< kovas, 2020 >>
P A T K P Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31