Oras. Marcinkonys
2014.09.03
Vilkas - Lietuvos girių karalius

Vilkas - Lietuvos girių karalius, apdainuotas, aprašytas, apipintas būtomis ir nebūtomis legendomis.
Mums rūpi vilką išsaugoti, todėl rugpjūčio 30 dieną Marcinkonyse vyko įdomus renginys pavadinimu „VILKAS“.
Dr. Mindaugas Lapelė įžanginiu žodžiu atidarė Vaivos Šaulienės grafikos darbų parodą „Vilko takais“. Vėliau nuskubėjome pasiklausyti gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ atstovės Linos Paškevičiūtės paskaitos apie vilkus. Sužinojome išties nemažai apie šiuos gyvūnus. Beje, jie labai panašūs į mus.
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos gamtos skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė pratęsė pasakojimą apie vilkus lietuvių tautosakoje. Tai pat turėjome galimybę susipažinti su augalais ir grybais, kurių pavadinime yra žodis vilkas.
Po trumpos paskaitos išskubėjome į kaimelio centrą, kur Marcinkonių seniūnas Vilius Petraška atidengė Vilko skulptūrą, kurią galima rasti prie Marcinkonių seniūnijos. Ją sukūrė skulptorius Tautvydas Averka. Skulptūra - Vilkas neatsitiktinai papuošė Marcinkonis. Marcinkonių herbe puikuojasi net trys vilkai.
Vėliau išskubėjome į Čepkelių mokomąjį taką, kur direkcijos darbuotojas Vyr. specialistas Emilis Tamošiūnas supažindino mus su Čepkelių vertybėmis.
Norime padėkoti šio renginio sumanytojai savanorei Aldonai Juozaitytei, kurios iniciatyva buvo suorganizuotas šis puikus renginys.
Parodą galite aplankyti iki spalio 1 dienos Marcinkonių lankytojų centre.
Kviečiame pasigrožėti renginio akimirkomis Giedriaus Valentukevičiaus nuotraukose.Atgal

Paieška
Renginiai
<< kovas, 2020 >>
P A T K P Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31