Oras. Marcinkonys
2014.10.06
Stovykla grybams pažinti

095.JPG


Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija prieš pat ,,Grybų šventę“, rugsėjo 25-27 dienomis, surengė edukacinę stovyklą moksleiviams, skirtą pažinti grybams. Stovyklą finansavo Varėnos rajono savivaldybė. Šiemet stovykloje dalyvavo aštuoni moksleiviai iš Varėnos Ąžuolo ir Merkinės V. Krėvės-Mickevičiaus gimnazijų, taip pat iš Matuizų vidurinės ir Marcinkonių pagrindinės mokyklų.
Pasiruošti stovyklai padėjo grybų tyrinėtoja dr. Reda Iršėnaitė. Ji paruošė unikalius plakatus, kurie skirti supažindinti visuomenę su nepakartojamu grybų pasauliu. Džiaugiamės, kad projekto pagalba pavyko šiuos plakatus paversti stendais ir juos ateityje bus galima naudoti supažindinant ne tik moksleivius, bet ir kitus Dzūkijos nacionalinio parko lankytojus su grybų karalyste.
Stovykla vyko tris dienas. Pirmąją keliavome į Bakanauskų telmologinį draustinį, kuriame susipažinome su pelkėje augančiais grybais, aptarėme pelkės ekosistemos savitumus.
Kitą dieną Darželių kaimo apylinkėse rinkome grybus. Jų radome virš 30 rūšių - kempininių ir pumpotaukšlinių, drebutinių ir kepurėtųjų. Vėliau visi studijavome stendus, mokėmės juos suprasti ir aiškiai pristatyti Grybų šventės lankytojams. Vakarop buvo surengta viktorina, kurioje trys komandos paruošė po penkis klausimus apie grybų pasaulį. Vieni atsakė geriau, kiti klausimus geriau uždavinėjo, todėl laimėtojų neišskyrėm - visi buvo apdovanoti. Jau visai sutemus pabaigėme ruošti klausimus Grybų šventės skambiu pavadinimu „Grybų tiltai - tarmių raštai" svečiams:
• Išvardinkite 3 grybų naudas žmogui ir gamtai.
• Kas yra grybų hifai?
• Kokie penki valgomi augalai negali išgyventi be grybų?
• Koks pats didžiausias rastas grybas pasaulyje?
• Kodėl triufeliai tokie ypatingi?
Mažiesiems parengėme įvairių mįslių. Tai pat bandėme sužinoti kaip valgomąsias voveraites ar kazlėkus vadina žmonės? Viktorinoje dalyvavo ir maži ir dideli. Geriausiai atsakę gavo ne tik grybų žinovo diplomą, bet ir nemokamą pažintinę kelionę- ekskursiją po Dzūkijos nacionalinį parką ir Čepkelių rezervatą.
Moksleiviai turėjo galimybę pažinti būdingiausias Dzūkijos nacionalinio parko grybų rūšis, išmoko būti gamtoje, ją jausti, pamatyti, išgirsti, atpažinti – tai, ko negali gauti mokydamiesi iš vadovėlių. Patys savarankiškai „darydami atradimus“ geriau įsiminė ir suvokė gamtosaugos esmę.
Ateityje numatoma rengti panašaus pobūdžio stovyklas moksleiviams, pasirenkant ir gilinantis į kitas floros ar faunos grupes.Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30