Oras. Marcinkonys
2015.02.17
Merkinėje iškilo vienas aukščiausių Lietuvoje apžvalgos bokštų

unnamed.jpg unnamed_1.jpg
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos rūpesčiu Merkinėje iškilo vienas aukščiausių Lietuvoje apžvalgos bokštų, kurio viršutinė apžvalgos aikštelė įrengta 25 metrų aukštyje. Panašų vaizdą būtų galima pamatyti maždaug iš devynių aukštų namo. 2015 vasario 13 d. Merkinėje rinkosi žmonės, kurie konkrečiais darbais prisidėjo prie bokšto pastatymo ir kelio prie jo įrengimo darbų. Parko direktorius Eimutis Gudelevičius Merkinės lankytojų centre svečiams pristatė šiuo metu Parke įgyvendinamus projektus, svečiai apžiūrėjo čia eksponuojamas parodas. Susirinkus ant bokšto už projektavimą buvo padėkota UAB „Rekreacinė statyba”, AB „MONTUOTOJAS MF ALYTUJE” už bokšto įrengimą, o už techninę darbų priežiūrą UAB „SDG“ darbuotojai Jurgitai Galkevičienei. Padėka už privažiavimo kelio prie bokšto projektavimą ir įrengimą buvo įteikta VĮ „Alytaus regiono keliai“, o už privažiavimo kelio įrengimo techninę priežiūrą Birutei Alekseriūnienei iš UAB „ALTRYS“ . Nuoširdus padėkos žodis nuskambėjo ir Varėnos rajono savivaldybės administracijos adresu už bendradarbiavimą įrengiant privažiavimo kelią prie bokšto, bei merkiniškiui Algimantui Dzimanavičiui – už suteiktą žemės sklypą statybai. Didžiulė padėka buvo išsakyta ir Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai, jos žmonėms už bendrą darbą, nes bokštas įrengtas Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai įgyvendinant Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas, kuriame Direkcija dalyvavo kaip partnerė.
Projekto architekto Arvydo Gudelio išsakyta mintis, kad gamta projektuojant diktuoja savo, tik svarbu ją išgirsti, paliudijo, kad architektai įsiklausė į vietos kraštovaizdžio šnabždesį. Bendromis užsakovu, projektuotojų ir vykdytojų pastangomis darbas pasisekė ir tai yra vienas gražiausių apžvalgos bokštų Saugomose teritorijose. AB „MONTUOTOJAS MF ALYTUJE” direktorius Klemensas Mitrulevičius džiaugėsi, kad surentė objektą, kurį gali pamatyti visi. Tai yra užbaigus darbą, užsakovas neuždaro objektą, o kviečia jį pamatyti, naudotis juo. Reikia atkreipti dėmesį, kad bene pirmą kartą Lietuvoje savo jėgomis buvo padarytos kūginės kolonos, kurios apžvalgos bokštui suteikė lengvumo įspūdį, tai tarsi pušų kamienai, šaunantys į aukštį ir primenančios laikus, kai žvelgiant į pušies viršūnę, nuo galvos kepurė krisdavo. Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkas Alvydas Mituza pasidžiaugė, kad Parko darbuotojų atlikti darbai lenkia lūkesčius. Varėnos Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Laima Vilbikienė padėkojo visiems už dovaną kraštui, o Merkinės seniūnas Gintautas Tebėra pasižadėjo prižiūrėti prie apžvalgos bokšto švarą ir tvarką.
Iš bokšto lankytojo žvilgsniui atsiveria Nemuno kraštovaizdžio draustinis su, regis, amžinai tekančiu Nemunu, kuriame stūkso Pastraujo sala. Už upės slėnio tolyn į horizontą vilnijantys miškai primena, kad čia stūksojo Merkinės didžiagirė, kurioje medžiojo karaliai ir jų svečiai. Nuo bokšto gerai matyti ne tik dalis Merkinės senamiesčio, bet ir tiltas per Nemuną, 2014 m., atšventęs savo 100 metų jubiliejų. Įdomi istorinė detalė, kad tiltą Merkinėje per Nemuną 1812 m. buvo įsakęs pastatyti Prancūzijos imperatorius Napoleonas, nesėkmingo žygio į Rusiją metu, tačiau pastatė Rusijos imperijos kariuomenė 1914 m., ruošdamasi karui su Vokietija. Apie istorinius Merkinės ženklus, gamtines ir geografines kraštovaizdžio vertybes Parko darbuotojai prie bokšto ir pačiame bokšte įrengė informacinius stendus.
P.S.
Trumpa apžvalgos bokšto „Pušų gojelis“ pastatymo istorija: Merkinės bokšto projektavimo sutartis su UAB „Rekreacinė statyba” buvo pasirašyta 2011 m. lapkričio 23 d., o darbų sutartis su AB MONTUOTOJAS MF ALYTUJE buvo pasirašyta 2013 gruodžio 02 d. Darbai buvo baigti 2014 m. spalio mėnesį.


Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30