Oras. Marcinkonys
2015.03.13
Svečiai iš Bebrų (lenk. Biebrzański Park Narodowy) nacionalinio parko grįžo

1_23.jpg
Parko direktorius Eimutis Gudelevičius pasidžiaugė stiprėjančiais didžiausių Lietuvos ir Lenkijos nacionalinių parkų ryšiais. Fotografas Algimantas Černiauskas
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje 2014 m. rugsėjo 29 d. lankėsi svečiai iš Bebrų nacionalinio parko: (lenk. Biebrzański Park Narodowy). Šiemet kovo 5 d. į Merkinę iš pačio ryto atskubėjo filmų apie gamtą kūrėjas Jan Valencik ir operatorius Krzysztof Komar. Nieko negaišdami jie nuskubėjo į Čepkelių pakraščius, kur globojami ornitologo Eugenijaus Drobelio (šiame projekte atsakingu už tetervinų filmavimą), pasiruošė filmavimui palapinę, į kurią sugrįš prasidėjus tetervinų tuoktuvėms. Po pietų sulaukėme didžiulės Bebrų parko direkcijos delegacijos, kuriai vadovavo vyriausias specialistas, gamtotvarkinių priemonių įgyvendinimo centro direktoriaus pavaduotojas Bogusław Zieliński. Lenkų delegacijoje buvo įvairių sričių gamtosaugos specialistai: Piotr Dombrowski, Łukasz Zieliński, Robert Kowalewski, Marian Zawistowski, Andrzej Sikora, Agnieszka Tylkowska ir Michał Zyśko. Parko direktorius Eimutis Gudelevičius, pasveikinęs svečius, papasakojo apie Dzūkijos nacionaliniame parke vykdomus gamtosauginius darbus, įgyvendinamus projektus. Parko gamtos skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė svečiams perskaitė išsamų pranešimą apie mūsų Parke vykdomus gamtos monitoringus, čia įgyvendinamas gamtosaugines priemones.
Kolegos_is__Lenkijos.JPG
Svečiai iš Lenkijos Čepkelių rezervato miškuose. Fotografas Gintautas Kibirkštis
Svečiai, lydimi mūsų specialistų, tris dienas keliavo po Parką, ieškodami atsakymo ir sprendimo, kaip pristabdyti tetervinų populiacijos nykimą Lenkijoje. Išvažiuodami svečiai pasidžiaugė, kad Lietuva, Dzūkijos nacionalinis parkas, gerai išnaudoja Europos Sąjungos teikiamas galimybes ir pakvietė apsilankyti pas juos - Bebrų parke, kaip masalą pateikdami faktą, kad jie saugo ir prižiūri didžiausias Europoje žemapelkes.
Algimantas Černiauskas


Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30