Oras. Marcinkonys
2015.04.21
Vidur girių

 
Balandžio 10-12 dienomis Baltijos aplinkos forumo iniciatyvinė grupė Gamtoje.org Marcinkonyse surengė gervių skaičiavimo festivalį „Vidur girių“, kuriuo siekė paskatinti žmones betarpiškai pažinti gamtą. Jo metu visi lankytojai galėjo sudalyvauti įvairiuose užsiėmimuose bei išmokti šio to naujo apie senuosius Dzūkijos papročius bei Čepkelių rezervato gamtą, išgirsti Lietuvoje retų pilkųjų gervių balsus.
Festivalis prasidėjo nedidele muge, kur vietiniai ūkininkai ir amatininkai siūlė savo gėrybes ir pademonstravo savo įgūdžius: lankytojai galėjo nusipirkti naminės duonos, saldainių, medaus, o taip pat turėjo galimybę paragauti tradicinės sriubos iš kopūstų ir grybų, kuri buvo išvirta ant laužo. Amatininkai parodė, kaip pasigaminti žvakes iš natūralaus vaško, pasidirbti vyžas iš medžio žievės, skaptuoti medines skulptūras.
Renginio organizatoriai taip pat nepamiršo jauniausiųjų festivalio dalyvių. Vaikai mokėsi senųjų amatų, žaidė margučiais, pasipuošę karnavaliniais kostiumais ėjo į jiems paruoštą žygį miške, kur mokėsi pažinti žvėrių pėdsakus, tyrinėti gamtą.
Bet pati įdomiausia renginio dalis prasidėjo kitą rytą. Dar prieš brėkštant aušrai, kai sugrįžusios į savo lizdus gervės leidžia teritorinius klyksmus, žmonės pradėjo skaičiuoti gervių balsus ir registravo, iš kurios miško dalies jie sklinda. Po kelių valandų tokios garsų medžioklės visi dalyviai susirinko aptarti apskaitos rezultatų.
Šis renginys buvo puiki galimybė pamatyti gamtą, įgyti naujų žinių apie jos gyventojus, daugiau išmokti apie vietinius papročius ir amatus. Dėl to mes be abejonės rekomenduotumėme jums apsilankyti šiame festivalyje sekančiais metais!

Savanoriai
Clément (Prancūzija)
Olesia (Ukraina)
Neringa (Lietuva)


Atgal

Paieška
Renginiai
<< kovas, 2020 >>
P A T K P Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31