Oras. Marcinkonys
2016.03.10
Ir Dieveniškės, ir gervių klykavimas

Jau daugiau negu dvi savaitės, kai lazdynų žirginiai pasiruošė barstyti savo žiedadulkes, o gerų orų nėra, tik retsykiais dangus nuskaidrėja, primindamas, kad už pilkų debesų yra pavasariškai šilta saulė. Kovo 3 dieną, važiuodami į Dieveniškes stebėjomės dar labiau, nes tenai ir sniego daugiau, tik laukuose matosi gražiai žaliuojantys peržiemoję žiemkenčiai. Vis tiek jau pavasariškos nuotaikos, tuo labiau, kad ir vieversiai, ir meletos, ir netgi tik ką sugrįžusios gervės jau skelbiasi kiekvienas savo balsu.

 „Kaziukas“  - tai ypatinga diena, kurią dabar labiausiai ir garsina sostinėje vykstanti pati didžiausia metų mugė. O Dieveniškių Verslo ir technologijų mokykloje, kur kasmet darome „Kaziuko“ mugę, ir šį sykį buvome laukiami. Pasižiūrėti mūsų amatų atėjo ir vidurinės mokyklos moksleiviai, ir net darželinukai. Šį sykį mūsų amatus - šiaudinių sodų rišimą, žvakių liejimą ir pynimus - papildė ir vietiniai - tai verbų rišimas, „kaziuko“ meduolio darymas ir kiti. Atrodo, kad kasmet vis daugiau žmonių, apsilankančių šioje amatų mugėje, kaskart išeina su savo paties rankomis pasidarytu dirbiniu.

Besižvalgydami pro automobilio langus, jau keliaudami atgal į namus, pakeliui dar užsukome į atnaujintą Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centrą. Turi parkas kuo dabar pasigirti - tai gražiai sutvarkyta ekspozicija. Jos pristatymui naudojamos ir naujausios technologijos. Čia ir senoviniai daiktai, ir archeologiniai radiniai, o pačioje palubėje puikuojasi Laimos Savisčevienės surištas didžiulis šiaudų sodas. Visa tai mums aprodė parko kultūrologė Irutė Eidukienė ir direktorius Robertas Jomantas, kurie pakvietė apsilankyti Dieveniškių parke ir vasarą. Tuo tarpu pakeliui į namus mūsų laukė dar vienas netikėtumas, tai pirmą kartą pamatytos gervės, kurios skabiojo žiemkenčius prie Perlojos. O vakare, jau prietemoje jos klykavo prie Darželių kaimo.


Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30