Oras. Marcinkonys
2016.07.13
Tradicinė amatų mokyklėlė Merkinėje

Kaip upės tėkmė skuba metai. Ir štai nedrąsiai žengusi pirmuosius žingsnius „Amatų mokyklėlė Merkinėje“ jau skaičiuoja savo šešioliktuosius metus. Šiais metais Merkinei teko garbė nešti Mažosios kultūros sostinės vėliavą. Taigi ir ši amatų mokyklėlė – vienas iš Kultūros sostinės renginių. Visos savaitės amatų mokyklėlė, kurioje ne tik mokėmės amatų, bet ir rinkome etnografinę Dzūkijos krašto medžiagą, mokėmės dzūkiškų liaudiškų dainų, keliavome po lankytinas Dzūkijos nacionalinio parko vietas.
Per visus tuos metus vaikai išbandė daug įvairių amatų. Vėrė šiaudinius sodus, pynė gorčius iš pušies šaknų, pynė krepšius, rišo verbas, vėlė vilną, komponavo paveikslėlius iš gamtinės medžiagos, darė puokštes iš sausų augalų, žaisliukus Kalėdų ir Velykų medžiams papuošti, karpė iš popieriaus, liejo žvakes iš naminio vaško, mokėsi siuvinėti bei lankstyti iš popieriaus.
Šiais metais vaikai buvo darbštūs ir tai atsispindi jų išmoktuose ir atliktuose darbuose. Pirmas dvi dienas „Amatų mokyklėlės“ dalyviai iki pietų su Parko vyriausiaja specialiste Laima Saviščeviene

Mokėsi karpinių meno paslapčių. Antroje dienos pusėje keliavo pas žmones ir rinko bei užrašinėjo etnografinę medžiagą. Keliavo į Panaros Pilnų namų bendruomenę.

Kitas dvi dienas su amatų meistru Romu Norkūnu pynė iš karnų, beržo tošies o po pietų ėjo į mišką šalia Straujos upelio ir mokėsi, kaip tas medžiagas pasiruošti, pažino įvairius augalus, augančius Dzūkijos smėlynuose.

Atidarėme ir savo darbelių parodą. Susirinkę svečiai pasidžiaugė vaikų sukurtais darbeliais.
Tikimės, kad dar po keleto metų Amatų mokyklėlė jau bus išugdžiusi ne vieną dailininką, amatininką ar tiesiog kūrybingą žmogų.


Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30