Oras. Marcinkonys
2017.12.15
Žydiškoji kultūra Lietuvoje: praeities atspindžiai ir dabartis

Gruodžio 18 d., 13 val. Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos „Šalcinio“ svetainėje viešės Vilniaus žydų viešoji biblioteka (VŽVB). Maloniai kviečiame į daugialypį renginį, kuriame bus skaitomos paskaitos bei diskutuojams apie istorinę ir aktualią Lietuvos žydų kultūrą, mėgausimės akustine šios tautos muzika.

Renginys yra VŽVB vykdomo tęstinio projekto „Žydų kultūros ir istorijos horizontai Lietuvos regionuose“ dalis. Projekto metu profesionalių lektorių, bibliotekininkų bei muzikantų komanda ketina aplankyti Lietuvos miestus ir miestelius vykdant edukacinę-kultūrinę programą, kurioje persipins istorija, idėjos, diskusijos ir koncertai.

Lietuvoje gyvenusių ir kūrusių žydų bendruomenių įnašo ne tik į valstybės kūrimą, bet ir kultūrinio tapatumo formavimą nagrinėjimas ilgą laiką vyko platesnei publikai dažnai neprieinamuose moksliniuose diskursuose, o aktyvus, veiklus pažinimas daugiausia telkėsi Lietuvos didmiesčiuose. Tačiau situacija pastaruoju metu ėmė keistis. Būtent šiam pokyčiui paspartinti ir skirtas būsimas renginys.

Renginio organizatoriai yra įsitikinę, kad itin svarbu skatinti Lietuvos žydų įtakos mūsų šalies raidai suvokimą, šviesti apie litvakų istorinį reikšmingumą ir esamą padėtį, o į šią veiklą įtraukti ne tik didžiųjų miestų, bet ir mažesnių Lietuvos miestų piliečius. Būtent todėl projekto komanda ketina aplankyti Klaipėdą, Šiaulius, Žagarę, Joniškį, Panevėžį, Kėdainius, Kauną, Alytų ir Marijampolę.

Renginio Markinėje metu Jūsų laukia pranešimai apie žydų kultūrą Lietuvoje ir litvakų kasdienybę, išskirtinės programos žydų muzikos koncertas. Taip pat turėsite galimybę įsigyti bei dovanų gauti žydų kultūros ir istorijos žurnalą „Brasta“.

Renginio programa:

13:00-13:15 Muzikinė įžanga: pasirodo muzikantas BorisasKirzneris (smuikas) ir Michailas Jablonskis (gitara, vokalas)

13:15-13:45 Paskaita: Akvilė Naudžiūnienė. „Litvakų gyvenimo ritmai“ (Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė, lektorė)

13:45-14:00 Muzika: B. Kirznerio ir M. Jablonskio pasirodymas

14:00-14:15 Pranešimas: Žilvinas Beliauskas. „Žydiškoji kultūra Lietuvoje vakar ir šiandien“ (Vilniaus žydų viešosios bibliotekos vedėjas)

14:15-14:30 Muzikinis renginio uždarymas: B. Kirzneris ir M. Jablonskis

Projektą „Žydų kultūros ir istorijos horizontai Lietuvos regionuose“ kartu su partneriais vykdo Vilniaus žydų viešosios bibliotekos labdaros ir paramos fondas. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros fondo.


Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30