Oras. Marcinkonys
2018.01.19
Susitikimas su Merkinės bendruomene

Sausio 18 d. Merkinės kultūros centro salėje įvyko Merkinės miestelio bendruomenės susitikimas su Varėnos rajono savivaldybės meru Algiu Kašėta ir rajono savivaldybės administracijos specialistais. Meras Algis Kašėta pasidžiaugė merkiniškių iniciatyvomis, svečiai papasakojo apie planuojamus darbus: kanalizacijos tinklų tiesimą, kelių asfaltavimą. Tobulinamas ambicingas koncesijos pagrindu 2017 m. parengtas projektas, kai, pasitelkus privačius investuotojus, verslo ir turizmo plėtrai būtų panaudoti du istoriniai Merkinės objektai: Vazos namas ir buvusi dvarvietė.

Varėnos meras Algis Kašėta priminė LR premjero Sauliaus Skvernelio vizitą Varėnos rajone ir Merkinėje 2017 metų pabaigoje, po kurio Premjeras pažadėjo skirti lėšų V. Krėvės gimnazijos renovacijai ir paieškoti galimybių padėti įgyvendinti Merkinės kryžių kalnelio sutvarkymo ir genocido muziejaus renovacijos darbus.

2016 metais rajono savivaldybės administracija drauge su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru paskelbė atvirą idėjos konkursą įamžinant Dainavos apygardos partizanų žygdarbį Merkinėje, Lietuvos partizanų ir jų rėmėjų memorialiniame komplekse ir jo prieigose. Konkursą 2017 metais laimėjo – UAB „AEXN“ kūrybinė grupė, pateikdama projektą „Atminties ratas“. Merkinės Muziejaus direktorius Mindaugas Černiauskas bendruomenei pristatė šį projektą ir pasiūlė tobulinti kai kuriuos projekto sprendinius. Taip pat papasakojo apie muziejaus planuojamus šių metų darbus, padėkojo aukojusiems V. Vazos biustui su viltimi, kad gegužės mėnesį Daliaus Dregvos sukurtą karaliaus biustą jau bus galima pamatyti muziejuje.

Susitikime su gyventojais dalyvavo ir Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direktorius Eimutis Gudelevičius, kuris susirinkusiems papasakojo apie Parko direkcijos iniciatyva įgyvendinamus darbus Merkinės seniūnijos teritorijoje. Įgyvendinus interreginį Lietuvos – Lenkijos projektą „Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzūkijoje ir Biebržos slėnyje“, prie Mergelių Akelių duris atvers ornitologinis centras, veiks 10 kemperių stovėjimo aikštelė, o Nemuno, Merkio, Stangės ir Straujos santakose esančios salos bus nuvalytos nuo menkaverčių krūmų ir medžių. Atsivers erdvės vandens paukščiams, o žmonių akims santakų, kraštovaizdžio grožis. Vėliau ornitologinis centras bus sujungtas dviračiu taku su Merkine.

Įgyvendinant Merkinės piliakalnio tvarkymo ir pritaikymo lankymui bei Liškiavos piliakalnio sutvarkymo projektavimo veiklas bus gerinama turistinė infrastruktūra prie Merkinės bei Liškiavos piliakalnių. Planuojami Merkinės piliakalnio tvarkymo darbai 2017 metais sukėlė audringas diskusijas Merkinės bendruomenėje bet, galų gale, buvo prieita prie nuomonės, kad reikia palaikyti Parko direkcijos iniciatyvas. Verta priminti, kad 2017 metais, per du mėnesius trukusius gražiausio Lietuvos piliakalnio rinkimus, Lietuvos gyventojų nuomone Merkinės piliakalnis grožiu nusileido tik Kernavei ir Šatrijos kalnui. Rinkimus organizavo VSTT ir tinkalapis www.pamatykLietuvoje.lt.

Parko direktorius Eimutis Gudelevičius sakė, kad įgyvendinant gamtosauginius ar su turizmu, kultūros paveldo išsaugojimu susijusius projektus, labai svarbu yra bendradarbiavimas su Varėnos r. savivaldybe, Merkinės seniūnija, o visi darbai bus atliekami tik supažindinus visuomenę su planuojamų darbų tikslais ir priemonėmis, įsiklausant į bendruomenės nuomonę ir poreikius.


Atgal

Paieška
Renginiai
<< kovas, 2020 >>
P A T K P Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31