Oras. Marcinkonys
2018.06.21
Baigiamas įgyvendinti ornitologinis projektasDzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija kartu su Lietuvos ornitologų draugija bei Lenkijos Biebrzos nacionaliniu parku baigia įgyvendinti projektą „Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzūkijoje ir Biebzos slėnyje” Nr. LT-PL-1R-056, kurį finansuoja Europos regioninis plėtros fondas pagal Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą bei projekto partneriai.

Projekto tikslas - pasitelkiant gamtos paveldą ir esamus vietos pajėgumus plėtoti ornitologinį, darnų turizmą Dzūkijos - Biebrzos regione. Projektas pradėtas įgyvendinti 2017 m. balandžio 1 dieną, numatomas baigti 2018 m. rugsėjo 30 dieną.

Šiuo projektu siekiama saugant gamtos paveldo objektus, pritaikyti juos darniam turizmui bei plėtoti ornitologinį turizmą, nulemiantį turizmo bendrų srautų augimą, ornitologiniam turizmui panaudojant esamą infrastruktūrą, užpildant gamtinio turizmo plėtrą stabdančias informacines ir kitas spragas per regiono pajėgumų bei patrauklumo didinimą.

Dzūkijos nacionaliniame parke įgyvendinant projektą atlikti dauguma projekte numatytų darbų. Kokie svarbiausi darbai buvo atlikti?

Netoli Merkinės miestelio, prie Mergelių akelių ežerų įrengtas ornitologinis kempingas gamtos turistams. Jame yra visi patogumai stovyklaujantiems kemperiuose ir palapinėse. Stovyklavietėje ir šalia jos buvo iškelta 40 inkilų įvairių rūšių paukščiams, kurių gyventojus stovyklautojai čia pat galės stebėti.

                                                  Ornitologinis kempingas prie Mergelių akelių ežerų

1_25.jpg


Verta paminėti, kad ornitologiniame kempinge buvo rekonstruotas esamas nenaudojamas apleistas pastatas, kuriame bus įrengta ornitologinė klasė - joje turistai turės galimybę gauti įdomios informacijos apie paukščius, išmokti pažinti jų balsus ir sužinoti svarbios informacijos apie galimybę stebėti paukščius Dzūkijos ir Biebzos regionuose.

Nemuno upėje prie Merkinės yra dvi diedelės sąnašinės smėlio salos, kuriose kūrėsi žuvėdros, kirai, tilvikiniai paukščiai, bet vėliau šios salos apaugo aukštaūgėmis žolėmis, medžiais ir krūmais. Salos tapo nebetinkamos gyventi paukščiams. Siekiant sudaryti palankias sąlygas veistis antims, tilvikiniams paukščiams, žuvėdroms, kirams projekto lėšomis salose buvo iškirsti medžiai ir krūmai, bei nupirkta 10 herefordų veislės galvijų. Artimiausiu metu galvijai bus nugabenti į salas, kad jos neužaugtų vėl medžiais ir krūmais, aukšta žoline augmenija bei būtų užtikrintos tinkamos sąlygos paukščiams perėti.

                                                                          Nemuno saloje iškirsti medžiai ir krūmai

2_1.JPG


Prieš keliasdešimt metų šiose salose Merkinės miestelio gyventojai ganė karves, dėl to salos buvo atviros. Mažėjant tradicine galvijininkyste besiverčiančių ūkininkų skaičiui, vis daugiau pievų yra apleidžiamos, užleidžia vietą krūmynams, todėl, siekiant paskatinti vietinius gyventojus užsiimti tradiciniu ūkininkavimu, nupirkti galvijai bus perduoti jiems.

                                                                                                   Herefordų veislės karvės

3_1.JPG


Prie Nemuno ir Straujos santakos įrengta paukščių stebėjimo platforma su specialiai pateikta informacija, kokius paukščius ir kada toje vietoje galima aptikti. Iš čia bus galima stebėti Nemuno saloje gyvenančius sparnuočius.

Viena iš svarbiausių ornitologiniu požiūriu teritorijų Dzūkijos nacionaliniame parke - buvusi karinio poligono teritorija. Daugelį metų poligonas buvo svarbiausia tetervinų tuoktavietė Pietų Lietuvoje, tačiau kariniams tikslams nebenaudojama plynė apaugo medeliais ir tetervinų tuoktuvių vietos sunyko. Įgyvendinant projektą kurio vienas iš tikslų - praplėsti tetervinų tuoktuvėms tinkamus plotus, buvo iškirsta 1,4 ha medžių ir krūmų, taip pat atnaujintas informacinis stendas.

Tetervinų tuoktavietė

Tetervin___tuoktaviet__.JPG


Daugiau informacijos apie projektą pateikiama projekto svetainėje www.naturetourism.eu


4_7.jpg


Atgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30