Oras. Marcinkonys
2018.07.03
Tradicinė Amatų mokyklėlė Merkinėje

Kaip upės tėkmė skuba metai. Ir štai nedrąsiai žengusi pirmuosius žingsnius „Amatų mokyklėlė Merkinėje“ jau skaičiuoja savo aštuonioliktuosius.

Jau tradicija tapo birželio mėnesį surengti visos savaitės amatų mokyklėlę, kur ne tik būtų mokomasi amatų, bet ir renkama etnografinė Dzūkijos krašto medžiaga, mokomasi dzūkiškų liaudiškų dainų, žaidimų, keliaujama po lankytinas Dzūkijos nacionalinio parko lankytinas vietas.

Per visus tuos metus vaikai išbandė daug įvairių amatų. Vėrė šiaudinius sodus, pynė gorčius iš pušies šaknų, pynė krepšius, rišo verbas, vėlė vilną, komponavo paveikslėlius iš gamtinės medžiagos, darė puokštes iš sausų augalų, žaisliukus Kalėdų ir Velykų medžiams papuošti, karpė iš popieriaus, liejo žvakes iš naminio vaško, mokėsi siuvinėti bei lankstyti iš popieriaus.

Šiais metais „Amatų mokyklėlės“ dalyviai su Parko amatų meistru Romu Norkūnu pynė iš medžio žievės padėklus ir kraiteles, sužinojo, kaip galima panaudoti plaušus ir kokios iš jų nupintos stiprios virvės. Kitą dieną Laima Saviščevienė supažindino su rugio šiaudo paruošimo technologija ir pagrindiniais papročiais bei tradicijomis, rišant ir kabinant namuose šiaudinius sodus. Išmoko suverti pagrindinius sodo elementus ir detales. Darė žygį į panemunę, pažino ir surinko įvairių pievos augalų. Keliavo susipažinti su Liškiava, aplankė Liškiavos bažnyčią, vienuolyną, piliakalnį ir alkakalnį. Susipažino su juodosios keramikos tradicijomis, pabandė žiesti puodus.

Penktadienio popietę buvo atidaryta vaikų darbų paroda. Susirinkę svečiai pasidžiaugė vaikų sukurtais darbeliais. Pagyrimo žodžių organizatoriams ir vaikams nepagailėjo Parko kolegos, Merkinės seniūnas Gintautas Tebėra ir vaikų tėveliai.

Merkinės V. Krėvės gimnazijos mokiniai, lankę šią mokyklėlę, nuoširdžiai dėkojo Dzūkijos Nacionalinio parko direkcijai už suteiktą galimybę turiningai ir naudingai praleisti visą savaitę.

Ekskursijų vadovė Laima SaviščevienėAtgal

Paieška
Renginiai
<< balandis, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30