Oras. Marcinkonys
2019.03.15
Apie požeminį vandenį ir kitus įdomius dalykus

Kovo 7 d. Lankytojų centre Merkinėje vyko seminaras „Apie požeminį vandenį ir kitus įdomius dalykus". 
Jau lygiai dešimt metų, kai UAB „Grota" kolektyvas pirmą kartą atvyko į ekskursiją po Nacionalinį Parką. Vėliau beveik kasmet, minėdamas Lietuvos Nepriklausomybės dieną, kolektyvas užsukdavo ir ką nors naujo aplankydavo Dzūkijoje.
Pernai UAB „Grota" direktorius Antanas Marcinonis pasiūlė mūsų krašto žmonėms padaryti gražią dovaną – paskaityti pranešimus įvairiomis geologinėmis temomis. Pernai renginys vyko Marcinkonių krašte. Pranešimus skaitė ne tik geologai, bet ir Parko darbuotojai - istorikė Virginija Pugačiauskienė ir gamtos mokslų daktaras Mindaugas Lapelė. 
Šiais metais nusprendėme susitikti Panemunių Dzūkijoje. Atvykę svečiai ir vietiniai merkiniškiai turėjo galimybę išgirsti įdomius pranešimus įvairiomis temomis.
Pirmą pranešimą „Gedimino kalno „bėdos" specialisto geologo žvilgsniu. Apie tai, ko nežino visuomenė" skaitė Lietuvos Nacionalinio muziejaus geologas mokslų daktaras Vytautas Račkauskas. 
Pranešimą „Ar skanus ir sveikas Merkinės ir jos apylinkių požeminis vanduo ir ar yra jame kenksmingų medžiagų" paruošė UAB „Grota" hidrogeologai Gražina Drevalienė ir Anicetas Štuopis.
Geologo įspūdžius apie žemės gelmių turtus ir jų gavybą egzotiniuose kraštuose nuotaikingai pristatė geologas mokslų daktaras Jonas Satkūnas.
Seminarą organizavo ir svečius lydėjo Parko visuomenės informavimo specialistė Laima Saviščevienė.


Atgal

Paieška
Renginiai
<< sausis, 2023 >>
P A T K P Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31